Debat hervorming gezondheidszorg kan beginnen

De Senaat heeft afgelopen weekend in een stemming voor gestemd om het debat over de hervorming van de gezondheidszorg te openen, zo meldt het Algemeen Dagblad. De Senaat stemde met een nipte meerderheid voor. De stemming liep langs partijlijnen. Achtenvijftig Democraten en de onafhankelijke senatoren van Connecticut, Joe Lieberman en Bernie Sanders van Vermont stemde voor. Negenendertig Republikeinen stemde tegen en één Republikein onthield zich van stemming. Er stemde dus 60 senatoren voor en dat houdt in dat de Republikeinen het debat niet konden tegenhouden. Het debat begint op 30 november. De eerste horde voor het belangrijkste doel van Obama op het gebied van zijn binnenlandse beleid is hiermee genomen, aldus het Algemeen Dagblad.

Blanche Lincoln en Mary Landrieu lieten wel weten dat ze het definitieve hervormingsplan pas steunen als er veranderingen in aangebracht worden. Na het debat stemt de Senaat over het plan. Het Huis van Afgevaardigden stemde eerder al voor zijn eigen versie van het plan. Zowel het Huis als de Senaat moeten het daarna eens worden over een definitieve versie en die wordt opnieuw in stemming gebracht. Bij goedkeuring kan Obama zijn handtekening onder de wet zetten of een veto uitspreken. De president heeft gezegd ervan uit te gaan dat de wet nog voor het eind van het jaar rond is.

Zodra de noodzakelijke wetgeving over een nieuw gezondheidsstelsel is aangenomen zouden circa 31 miljoen Amerikanen die nu nog zonder ziektekostenverzekering zitten, de beschikking krijgen over zo’n verzekering. Over het aantal onverzekerde Amerikanen verschillen de meningen. Volgens sommige statistieken zijn er 45 miljoen Amerikanen zonder ziektekostenverzekering. Deze week werd bekend, dat de kosten van het hervormingsplan de komende tien jaar op 848 miljard dollar (bijna 570 miljard euro) neerkomen. Obama had de kosten eerder beraamd op 900 miljard dollar.

Twee punten in het debat over de hervorming zijn belangrijk. In het wetsontwerp van het Huis zat ook het plan om abortus door de overheid te legaliseren en te vergoeden. De Republikeinen zijn hier tegen, maar ook conservatieve Democraten zijn tegen en zullen dus tegen stemmen. Het andere punt is de zogenoemde public option, waarbij de overheid de ziektekostenverzekering bekostigt of “goedkoop” aanbiedt in plaats van de verzekeringsmaatschappijen. De premies van deze verzekeringsmaatschappijen, gecombineerd met de hoge (medische) kosten van de Amerikaanse gezondheidszorg, zorgt er voor dat veel mensen niet verzekerd zijn en de hoge kosten niet kunnen betalen. De verzekeringsmaatschappijen lobbyen hard om te zorgen dat de publieke optie er niet komt en zo dus de status quo te handhaven.

Onbekend's avatar

About Focus on America

Op deze website zijn wekelijks artikelen, video's, cartoons en nog veel meer te vinden over de Amerikaanse politiek. Je kunt je reactie achter laten of berichten delen via Facebook, X, Bluesky, WhatsApp of per email. Wil je op de hoogte blijven? Abonneer je dan of volg Focus on America op Facebook (FocusonAmerica.net), X (@focusonamerica), Bluesky (@focusonamerica.bsky.social), Instagram (@focusonamerica_official) en LinkedIn (focusonamerica) of stuur voor meer informatie, presentaties en lezingen een email naar focusonamerica@hotmail.com.
Dit bericht werd geplaatst in Nieuws/Amerika/VS, Senaat en getagd met , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.