Een aantal weken geleden zei de Democratische fractievoorzitter in de Senaat, Harry Reid, dat de onafhankelijke senator van Connecticut, Joe Lieberman, niet voor problemen zou zorgen om de wet over de hervorming van de gezondheidszorg door de Senaat te krijgen. Maar het tegendeel lijkt het geval. Lieberman blijkt een van de grootste obstakels in de pogingen van Reid om de wet door de Senaat te krijgen voor de Kerst, als het Congres met reces gaat.
Lieberman die over het algemeen met de Democraten mee stemt zei in het televisieprogramma “Face the Nation” van CBS nogmaals dat hij tegen de public option is. Lieberman zei dat hij een Republikeinse zogenoemde fillibuster zal steunen als er een ziektekostenverzekering die door de overheid wordt bekostigd óf als een alternatief controversieel provisie om de Medicare uit te breiden tot mensen jonger dan 55 jaar, in de wet wordt opgenomen. Lieberman wil ook dat het geld dat wordt uitgegeven aan gehandicapten die lang thuiszorg nodig hebben wordt geschrapt en dat er meer wordt gedaan om de kosten in de hand te houden van de wet die 848 miljard dollar kost.
Als Lieberman en andere conservatieve Democraten tegen de public option, want dat is het grootste obstakel, blijven kan het zijn dat de Democraten de public option uit het wetsvoorstel halen om te zorgen dat de wet wordt gesteund door alle Democraten en dat de wet door de Senaat wordt aangenomen. Dan moet de wet worden samengevoegd met de wet die door het Huis is aangenomen en als dan het Congres voor stemt komt het bij president Obama op zijn bureau om de wet te tekenen. De kans dat Obama zijn veto over de wet uitspreekt als er geen public option in de wet is opgenomen is aanwezig en dan verandert er niks en kan men weer helemaal opnieuw beginnen (zie bericht Organisatie valt Lieberman aan).
