Broken

Volgens een nieuwe landelijke peiling denken Amerikanen dat de regering en de politiek ‘broken’ is. Amerikanen zijn al langer het geloof in de politiek kwijt en hebben het idee dat Washington niet naar hen luistert en niet voor hun belangen op komt. Maar de peiling van CNN/Opinion Research Corporation laat ook zien dat Amerikanen ervan overtuigd zijn dat “that what’s broken can be fixed.” Maar liefst 86 procent van de ondervraagden zegt dat politieke systeem niet werkt, terwijl 14 procent zegt dat het wel werkt. Van de 86 procent, zegt 81 procent dat het systeem ‘gemaakt’ kan worden, terwijl 5 procent denkt dat het hopeloos is.

Het aantal Amerikanen dat denkt dat het politieke systeem kapot is, is sinds 2006 met 8 procent gegroeid. “That increase is highest among higher-income Americans and people who live in rural areas”, aldus directeur peilingen van CNN, Keating Holland. “Maybe it’s just a coincidence, but those are the groups that make up the bulk of the Tea Party activists today.” De peiling van CNN/Opinion Research Corporation werd gehouden onder 1023 Amerikanen en de foutmarge is ongeveer 3 procent.

Onbekend's avatar

About Focus on America

Op deze website zijn wekelijks artikelen, video's, cartoons en nog veel meer te vinden over de Amerikaanse politiek. Je kunt je reactie achter laten of berichten delen via Facebook, X, WhatsApp of per email. Wil je op de hoogte blijven? Abonneer je dan of volg Focus on America op Facebook (FocusonAmerica.net), X (@focusonamerica), LinkedIn (focusonamerica) of stuur voor meer informatie, presentaties en lezingen een email naar focusonamerica@hotmail.com.
Dit bericht werd geplaatst in Nieuws/Amerika/VS, Peilingen en getagd met . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.