Stijging

Aan het begin van het derde jaar van president Obama in het Witte Huis geeft een nieuwe peiling aan dat de populariteit van Obama stijgt. Een peiling van Quinnipiac laat zien dat Obama’s populariteit nu 48 procent is en dat had de president voor het laatst in oktober 2009.

Obama ontvangt hoge populariteitscijfers van zijn eigen patij met 85 procent en van Democratische kiezers. Vierentachtig procent van de Republikeinse kiezers vindt dat Obama zijn baan niet goed uitvoert. Van de onafhankelijke kiezers is ongeveer 46 tot 41 procent ontevreden over Obama’s beleid.

Obama krijgt ook betere cijfers dan zijn voorganger president George W. Bush. Drieënveertig procent van de kiezers vindt dat Obama een betere president is dan Bush en 37 procent vindt van niet.

Over Obama’s beleid blijft de hervorming van de gezondheidszorg een controversieel onderwerp bij de kiezers. In twee verschillende vragen werd kiezers gevraagd om Obama’s beste en slechtste besluit te noemen. Zesentwintig procent noemde de gezondheidswet als beste en 27 procent noemde dit het slechtste besluit. Lees meer hier.

Onbekend's avatar

About Focus on America

Op deze website zijn wekelijks artikelen, video's, cartoons en nog veel meer te vinden over de Amerikaanse politiek. Je kunt je reactie achter laten of berichten delen via Facebook, X, WhatsApp of per email. Wil je op de hoogte blijven? Abonneer je dan of volg Focus on America op Facebook (FocusonAmerica.net), X (@focusonamerica), LinkedIn (focusonamerica) of stuur voor meer informatie, presentaties en lezingen een email naar focusonamerica@hotmail.com.
Dit bericht werd geplaatst in Nieuws/Amerika/VS, Peilingen en getagd met , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.