Hetzelfde verhaal

Twee nieuwe peilingen: hetzelfde verhaal. Er is niets nieuws onder de zon. Mike Huckabee, Mitt Romney en Sarah Palin blijven de leiders in de race voor de presidentiële nominatie van de Republikeinse partij in 2012, ondanks nog geen van drieën heeft gezegd mee te doen. Maar de signalen zijn duidelijk.

Volgens een peiling van ABC News/Washington Post zegt 21 procent van de Republikeinse en  onafhankelijke of naar Republikeins neigende kiezers, dat op dit moment Mike Huckabee hun keuze is als presidentskandidaat van de GOP. Negentien procent steunt Palin, de running mate van John McCain in 2008 en 17 procent steunt Mitt Romney, de voormalige gouverneur van Massachusetts en die ook in 2008 aan de race mee deed, net als Huckabee overigens.

Voormalig voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Newt Gingrich, eindigt met grote achterstand vierde met 9 procent en wordt gevolgd door de gouverneur van New Jersey, Chris Christie met 8 procent. Dit is een nieuwe naam. Christie komt op de meeste lijstjes niet voor. Christie heeft overigens herhaaldelijk aangegeven dat hij niet mee doet aan de race om het Witte Huis. De andere kandidaten hebben nog lagere percentages.

Een peiling van NBC News/Wall Street Journal laat hetzelfde beeld zien. In deze peiling gaat Romney aan de leiding met 19 procent, gevolgd door Mike Huckabee met 18 procent en Sarah Palin heeft 14 procent. Newt Gingrich krijgt 10 procent en afgevaardigde Ron Paul van Texas krijgt 8 procent. De andere kandidaten hebben 5 procent lager.

De peilingen van CNN/Opinion Research Corporation, Gallup, Pew Research Center, Quinnipiac University en McClatchy-Marist, die vorig jaar werden gehouden hadden dezelfde uitkomst. De peilingen zijn wel beïnvloedt door naamsbekendheid en populariteit. Daarom is het niet verrassend dat namen als Huckabee en Palin boven aan eindigen.

Verschillende andere kandidaten voor de nominatie van de GOP werken achter de schermen en daar komt een campagne wat langzamer op gang. Slechts één persoon heeft tot nu toe de eerste officiële stap gezegd richting een PAC, namelijk zakenman en conservatieve radiopresentator Herman Cain.

De peiling van ABC News/Washington Post werd gehouden onder 1053 volwassen en heeft een foutmarge van ongeveer 3,5 procent. De peiling van NBC News/Wall Street Journal werd gehouden onder 1000 volwassenen en heeft een foutmarge van ongeveer 3,1 procent.

Onbekend's avatar

About Focus on America

Op deze website zijn wekelijks artikelen, video's, cartoons en nog veel meer te vinden over de Amerikaanse politiek. Je kunt je reactie achter laten of berichten delen via Facebook, X, WhatsApp of per email. Wil je op de hoogte blijven? Abonneer je dan of volg Focus on America op Facebook (FocusonAmerica.net), X (@focusonamerica), LinkedIn (focusonamerica) of stuur voor meer informatie, presentaties en lezingen een email naar focusonamerica@hotmail.com.
Dit bericht werd geplaatst in Mike Huckabee, Mitt Romney, Newt Gingrich, Nieuws/Amerika/VS, Peilingen, Republikeinen/Republikeinse partij/GOP/RNC, Sarah Palin en getagd met , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.