Kort Nieuws

Vervanging

President Obama verving afgelopen zijn nationale veiligheidsteam op belangrijke posten. De huidige directeur van de CIA, Leon Panetta, wordt de nieuwe minister van Defensie. Panetta volgt Robert Gates die met pensioen gaat. De huidige commandant van de Amerikaanse troepen in Afghanistan, generaal David Petraeus wordt de nieuwe directeur van de CIA. Panetta is blij met zijn baan bij de CIA, maar “believes strongly in public service and answering the call from the commander-in-chief”, aldus een bron van het Witte Huis tegenover CNN.

 

Nog geen beslissing

De gouverneur van Indiana, Mitch Daniels, zegt dat hij nog steeds geen beslissing heeft genomen of hij mee doet aan de race om de Republikeinse presidentiële nominatie in 2012. Over wanneer hij zijn beslissing bekend maakt zei Daniels tegen de krant de Indianapolis Star dat dit niet op korte termijn zal zijn. “It absolutely won’t be [this weekend] because you can’t announce a decision you haven’t made.” Daniels zei dat hij het bekend zou maken als het politieke jaar eindigt en men met reces gaat. Maar Daniels zei tegen de krant dat hij “will not keep people waiting for much longer but also won’t rush it.” Lees meer hier.

Fu***** belachelijk

Zakenman Donald Trump staat volop in de spotlight, maar maakt zich volkomen belachelijk en brengt niet zichzelf schade toe, maar ook de Republikeinse partij. Veel prominente Republikeinen hebben zich al van zijn “birther” onderwerp gedistantieerd en in een toespraak voor Republikeinen in Las Vegas afgelopen week vloekte Trump veelvuldig en opende de aanval op het Amerikaanse politieke beleid en sprak over zijn deelname om mee te doen aan de race om de GOP nominatie. Tijdens een receptie georganiseerd door twee Republikeinse vrouwengroepen in het Treasure Island Casino, gaf Trump toe dat hij niet de typische kandidaat is voor het presidentschap is en dat hij in 2012 kan verliezen, maar dat hij nog steeds serieus is over een poging om in het Witte Huis te komen. “I’ll think about it”, aldus Trump toen iemand uit het publiek hem vroeg of hij mee zou doen. “You probably won’t be disappointed.” Trump bekritiseerde de prijs van olie in de VS, één van de mantra’s die de zakenman de laatste tijd veel gebruikt. “They (OPEC) want to go in and raise the price of oil because we have nobody in Washington that sits back and says you’re not going to raise that fu***** price, you understand me?”, aldus Trump. En zo vloekte Trump nog even verder. Lees meer hier.

Steun Tea Party blijft dalen

De Tea Party beweging wordt steeds impopulairder onder de Amerikaanse bevolking. Bijna de helft van Amerikanen heeft een negatief beeld van de protestbeweging, aldus een nieuwe peiling. Het sentiment over de Tea Party wordt door zowel Democraten als republikeinen in de gaten gehouden omdat er van uit wordt gegaan dat de Tea Party een belangrijke rol gaat spelen tijdens de verkiezingen van 2012. Volgens een peiling van USA Today/Gallup heeft 47 procent van de Amerikanen een negatief beeld over de Tea Party en 33 een positief beeld. Zestig procent van de Republikeinen steunt de Tea Party beweging, terwijl 73 procent van de Democraten een negatieve houding tegenover de Tea Party heeft. Lees meer hier.

Genetisch

Een federale rechtbank heeft toestemming aan de regering Obama gegeven om subsidie te geven aan embryo stam cel onderzoek, iets waar conservatieve Republikeinen en streng religieuze Amerkanen tegen zijn. Het controversiële onderwerp werd met 2 stemmen voor en 1 tegen aangenomen een betekend een overwinning voor supporters die willen dat er onderzoek komt naar verschillende aandoeningen en ziekten.

Verwoesting

President Barack Obama bezocht afgelopen week Tuscaloosa, Alabama, dat verwoest werd door een tornado. Staten, waaronder Tennessee, Mississippi en Alabama, in het zuiden van de VS werden de afgelopen week getroffen door hevige tornado’s die een spoor van vernieling achter lieten. Obama zei dat de overheid “would do everything we can to help these communities rebuild.” Obama, die ook met slachtoffers sprak, zei: “I’ve never seen devastation like this.”

Onbekend's avatar

About Focus on America

Op deze website zijn wekelijks artikelen, video's, cartoons en nog veel meer te vinden over de Amerikaanse politiek. Je kunt je reactie achter laten of berichten delen via Facebook, X, WhatsApp of per email. Wil je op de hoogte blijven? Abonneer je dan of volg Focus on America op Facebook (FocusonAmerica.net), X (@focusonamerica), LinkedIn (focusonamerica) of stuur voor meer informatie, presentaties en lezingen een email naar focusonamerica@hotmail.com.
Dit bericht werd geplaatst in Afghanistan, Mitch Daniels, Nieuws/Amerika/VS, Peilingen, President Trump/Donald Trump, Republikeinen/Republikeinse partij/GOP/RNC, Tea Party en getagd met , , , . Maak de permalink favoriet.

Plaats een reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.