Romney trots op zorgwet
Mitt Romney probeerde afgelopen week zijn Curriculum Vitae ten aanzien van onderwerpen die belangrijk zijn voor vrouwen (abortus, anti-conceptie, etc.) op te vijzelen en zei dat hij trots was op de gezondheidswet die hij als gouverneur van Massachusetts
invoerde. De wet lijkt veel op de zorgwet van president Obama waarvan Romney heeft gezegd dat al hij president wordt deze zal terug draaien. Romney noemde zijn wet, ook wel “Romneycare’ genoemd, nadat hij werd gevraagd over de aanvallen van de Democraten die de Republikeinen beschuldigen van de zogenoemde “war on women.” “Look, I’m the guy that was able to get health care for all of the women and men in my state”, aldus Romney tegenover Fox News. “They’re just talking about it at the federal level. We actually did something, and we did it without cutting Medicare and without raising taxes.” Romney spreekt nauwelijks over de zorgwet die hij in de Bay State invoerde. Ondanks het feit dat hij tegen “Obamacare” is zei Romney in het interview dat hij “proud” is op de wet op de gezondheidszorg. “I’m very proud of what we did and the fact that we helped women and men and children in our state”, aldus Romney. Lees meer hier.
Neemt invloed Tea Party af?
Wat is de rol van de Tea Party en neemt de invloed van deze protestbeweging juist toe of
af? Verandert de Tea Party de Republikeinse partij van binnenuit of past de beweging zich aan en laat het haar ideeën varen? De Republikeinen zullen Mitt Romney nomineren als de officiële Republikeinse presidentskandidaat tijdens de Republikeinse conventie, maar veel Tea Party bewegingen en mensen komen naar Tampa, Florida, om daar met belangrijke Republikeinen te spreken en zullen zich achter Romney scharen. Dat is opvallend, omdat de Tea Party aanhangers niets van Romney wilde weten en tijdens de voorverkiezingen en kozen voor Rick Santorum en (in minder mate) voor Newt Gingrich. Lees meer hier.
Paul: “2012 start van een nieuw tijdperk”
De poging van Ron Paul om voor de derde keer de Republikeinse presidentskandidaat te worden eindigt komende week op de Republikeinse conventie. Maar Paul geeft niet op en
riep zijn trouwe aanhang op dat dit jaar een nieuw tijdperk inluidt in de Amerikaanse geschiedenis. “I’m convinced that we’re living at the end of an era”, aldus Paul tegenover een publiek tijdens een toespraak bij een libertijnse politieke beweging. “The end of an era provides an opportunity”, aldus Paul voor dat hij zijn ideeën nogmaals uitlegde over de rol van de overheid, buitenlands beleid, monetair beleid dat al begon in 1913 en nu tot een einde komt. “So how do we look at today? 2012? We’re living in a new era”, aldus Paul. “We’re going to start something different – completely different. It can happen that we can reverse this”, aldus de afgevaardigde van Texas. “We can turn it around.” Lees meer hier.
