De voormalige voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, Newt Gingrich, was afgelopen week boos over een bericht van ABC News waarin werd gezegd dat Gingrich “dangerously close” kwam tot het overschrijden van de ethische grenzen door het schuiven van geld tussen zijn liefdadige doel en één van zijn commerciële bedrijven.
In een gesprek met de Neal Boortz Radio Show ontkende Gingrich dat er van zo iets sprake was en zei hij dat het bericht “falsehood” was en dat de “elite media” er op uit zijn om hem kapot te maken.
Volgens ABC News, heeft Gingrich’s instelling, Renewing American Leadership
(ReAL), in twee jaar 220,000 dollar betaalt aan Gingrich Communications, een commercieel bedrijf. Maar Gingrich ontkende in een verklaring dat hij iets fout heeft gedaan. “Despite all the innuendo in the ABC story, their team of journalists did not find any activity that was not fully supported by the law”, aldus de directeur communicatie van Gingrich, Joe DeSantis, in een verklaring.
Gingrich zei dat het nieuws over het plotselinge aftreden van zijn medewerkers “had been grossly exaggerated.” Alle medewerkers op één na waren ingehuurde consultants en zij waren het niet eens met de campagne plannen. “The consultants wanted me to raise money to buy 30-second attack ads”, aldus Gingrich. “I don’t want to attack anybody except Obama.” Hij voegde later toe dat hij en zijn voormalige staf “incompatible” waren.
