Hij was één van de eerste Republikeinen die een zogenoemd presidentieel
exploratory committee vormde in maart, maar nu pas maakte de voormalige gouverneur van Louisiana, Buddy Roemer, bekent dat hij mee doet aan de race om de Republikeinse presidentiële nominatie.
Roemer maakte zijn beslissing om mee te doen bekend in New Hamphire “where he’ll be living and campaigning the heck out of the state”, aldus zijn campagne manager Carlos Sierra.
De campagne van Roemer zal zich primair focussen op de Granite State. Roemer betrok recent een appartement in Manchester, New Hampshire, met zijn zoon. Sierra zei dat toen Roemer in 2008 campagne voerde voor John McCain hij goed lag bij de kiezers in New Hampshire.
Roemer kiest voor een ‘grassroots’ aanpak en hij is iemand die voor hervorming van campagne financiering is en heeft daarom een limiet van 100 dollar als donatie aan zijn campagne gesteld, veel minder dan de 2500 dollar die een individu maximaal aan een kandidaat mag doneren.
“The governor feels he doesn’t want to buy votes”, aldus campagne manager Sierra. “This is his way of putting his money where his mouth his.”
Roemer is de 11de Republikeinse kandidaat die zich in de race mengt om de Republikeinse presidentiële nominatie. De kandidaten die nu mee doen zijn: Mitt Romney, Ron Paul, Rick Santorum, Michele Bachmann, Tim Pawlenty, Herman Cain, Jon Huntsman, Newt Gingrich, Gary Johnson en Thad McCotter.
