Het was gisteren Halloween in de VS. Afgelopen weekend ontvingen president Obama en de First Lady kinderen in het Witte Huis voor en deelde snoep uit.
Halloween betekent verschillende optochten met heel wat griezelige personen op straat, lampionnen gemaakt van pompoenen en snoep, zo meldt NOS op 3.
Ook Obama werd dit jaar omgetoverd tot een griezelig persoon. De Amerikaanse president is als een zombie afgebeeld in een e-mail van de Republikeinse partij. Met de afbeelding wilde de partij leden werven voor straatactiviteiten tijdens de jaarlijkse Halloween-optocht, aldus NOS op 3.
De actie schoot bij heel wat mensen in het verkeerde keelgat. Het gaat om de bekende campagneposter van Obama, maar deze is nu bewerkt. Obama heeft een schotwond in zijn hoofd, hersenen die uit zijn hoofd spatten, een oog dat uitpuilt, een opengereten huid en vliegen om zijn hoofd. De originele poster werd bij de verkiezing in 2008 gebruikt. De afbeelding ging per e-mail naar Republikeinse aanhangers rondom Loudoun in Virginia, zo meldt de NOS.
Het portret was bedoeld als lichtvoetige satire tijdens Halloween, aldus Mark Sell, het hoofd van de Republikeinen in het district Loudoun. “Blijkbaar zagen de mensen de president hier als slachtoffer van geweld. Als dit verkeerd is overgekomen, willen we onze excuses aanbieden”, aldus zegt Sell.
Bij de Democraten uit Loudoun is de afbeelding dan ook niet goed ontvangen. Brian Coy, een woordvoerder van de Democratische partij, noemde het een afschuwelijke en gewelddadige afbeelding van de president. De afbeelding wordt niet meer gebruikt.
